Циклова комісія радіотехнічних дисциплін забезпечує підготовку спеціалістів за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (освітньо-професійна програма «Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв»).
Голова циклової комісії радіотехнічних дисциплін Василишин Ольга Зіновіївна.
Склад циклової комісії:
Циклова комісія радіотехнічних дисциплін була однією з перших у закладі освіти, оскільки була створених ще за існування Тернопільського технікуму радіоелектронного приладобудування. Її історія тісно переплетена з історією навчального закладу, викладачі комісії формували кістяк відділення електронних апаратів протягом усієї історії існування закладу освіти.
Члени циклової комісії у 2009 році
Члени циклової комісії у 2012 році
Члени циклової комісії у 2016 році
Члени циклової комісії у 2020 році
Завдання і робота комісії
Завданням комісії є підготовка сучасного радіотехніка, фахівця, якому притаманні такі якості:
Основні напрямки роботи комісії
І. Вивчення і підвищення рівня знань, умінь та навичок студентів:
ІІ. Розробка та впровадження заходів з вдосконалення методики викладання:
ІІІ. Підвищення професійного рівня викладачів циклової комісії
Для якісної реалізації цього напрямку викладачі комісії:
IV. Профорієнтаційна робота
Основним завданням цього напрямку є активне впровадження нових методів профорієнтації майбутніх абітурієнтів та популяризація спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка». Для цього були розроблені сторінки у найпопулярніших соціальних мережах (банер), а учні шкіл запрошуються в наш навчальний заклад для участі у майстер-класах та ознайомлення із майбутнім фахом.
http://tcompgroup.com.ua/index.php/structure/2014-08-31-10-53-07/2015-04-20-10-57-43#sigFreeIdbf7e48a36c
Студенти та викладачі приймають активну участь в «Наукових пікніках» у місті Тернополі та області.
По всіх навчальних предметах циклової комісії радіотехнічних дисциплін розроблені та затверджені у відповідному порядку робочі програми.
Викладачі циклової комісії постійно працюють над узгодженням методичних вказівок до виконання лабораторних та практичних робіт із вимогами нових навчальних програм; розробкою і впровадженням методичних рекомендацій по предметах циклу; активнішим використанням інтернет-ресурсів для методичного забезпечення дисциплін; а також над заохоченням студентів до використання набутих теоретичних знань при виготовленні діючих макетів виробів, моніторингу новинок у галузі радіотехніки, сучасних технологій галузі сучасного радіозв’язку та телекомунікації, поглиблення вмінь самостійного вивчення матеріалу.
Викладачі ЦК працюють над вдосконаленням професійної та педагогічної майстерності, розвитком навчально-методичної бази дисциплін радіотехнічного циклу.
Методичні матеріали регулярно представляються на розгляд і схвалення методичної ради коледжу.
Навчальний процеc у повній мірі забезпечений необхідними навчальними приміщеннями, обладнаними необхідними приладами та пристроями для опанування тем навчальної програми. Для викладання спеціальних предметів є кабінети і лабораторії:
Кабінети та лабораторії циклової комісії забезпечені відповідними приладами та лабораторними стендами по вивченню дисциплін і проведенню лабораторних і практичних робіт та для проведення електрорадіовимірювальної практики.
За цикловою комісією закріплені 3 комп’ютерні класи, в яких студенти мають можливість освоїти сучасні методи проектування радіоелектронної апаратури, моделювання електронних схем із використанням спеціалізованого програмного забезпечення: Компас, Electronic Workbench, "Proteus", Altium Designer, SprintLayout, Micro-Cap, AVR Studio та ін. Практичне застосування сучасних методів проектування студенти мають можливість вдосконалювати працюючи на 3D принтері. Студенти також самостійно створюють програми для мікроконтролерів, завдяки яким 3D моделі рухаються.
http://tcompgroup.com.ua/index.php/structure/2014-08-31-10-53-07/2015-04-20-10-57-43#sigFreeIdf604148143
Для студентів працюють гуртки ремонту радіоприймальної апаратури, ремонту телевізійної апаратури, гурток з програмування мікроконтролерів, працює колективна радіостанція.
Під час лабораторного заняття з метою набуття вмінь та навиків з використання вимірювальної техніки для визначення основних параметрів пристроїв в лабораторії № 223.
Початок лабораторного заняття з метою набуття вмінь та навиків з використання вимірювальної техніки для визначення основних параметрів пристроїв в аудиторії № 310 (викладач Іванюк Г.Г.).
Проводиться заняття з дисципліни «Конструювання РЕА» в аудиторії 306 «Основи конструювання та технології виробництва РЕА».
Проведення заняття з дисципліни «ЕОМ та мікропроцесори» з використанням комп’ютерної техніки (аудиторія №101).
Заняття “ Метрологія та вимірювальна техніка» проводить викладач вищої категорії, методист Іванюк Геннадій Григорович.
Проведення лабораторної роботи з метою набуття практичних навиків по ремонту побутової апаратури.
Всеукраїнське методичне об’єднання викладачів радіотехнічних дисциплін
На базі Технічного коледжу ТНТУ ім.І.Пулюя неодноразово проводились Всеукраїнські методичні об’єднання викладачів радіотехнічних дисциплін закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації. В програму заходів входили: обмін педагогічним досвідом, ознайомлення з методиками викладання дисципліни радіотехнічного циклу.
Проведення конкурсу проектування друкованого вузла з використанням САПР в аудиторії 306.
Проведення конкурсу з конструювання та технології виготовлення радіоелектронного пристрою в майстерні коледжу.
Виступ заступника директора з НР Волошина В.Н. на засіданні Всеукраїнського методичного об’єднання викладачів радіотехнічних дисциплін.
Виступ голови циклової комісії комп’ютерних дисциплін Юзьківа А.В. на тему «Еволюція використання програмного використання САПР РЕА в підготовці молодших спеціалістів в Технічному коледжі ТНТУ ім. Івана Пулюя».
Виступ голови циклової комісії Василишин О.З. з представленням та презентацією типових дипломних проектів студентів коледжу з використанням 3D моделювання.
«Тижні радіо»
Доброю традицією стало проведення «Тижнів радіо», під час яких студенти змагаються як у технічній, так і художній творчості.
Робота журі у конкурсі на звання «Кращий радіомонтажник»
Конкурси інтелектуального розвитку «Брейн-ринг» та «Що? Де? Коли?»
Конкурс «Радіораллі» моделей виготовлених групами студентів. (2019р.)
Конкурс «Радіоквест» (2019р.)
Захист студентами дипломних проектів
Студенти випускних груп на високому рівні готують і захищають дипломні проекти. Членами державних кваліфікаційних комісій є керівники та начальники підрозділів провідних підприємств Тернополя та області:
Крім пояснювальної записки та графічної частини, дипломники виконують діючі макети та 3D моделі і демонструють їх працездатність.
Директор колледжу В.П. Калушка вручає дипломи студентам групи ТОР-403 (2009 р.).
Зав. відділенням В.А. Приймак дає настанову випускникам (2009 р.).
Захист дипломних проектів з виготовленням діючих макетів на тему: «Розробка конструкції зарядного пристрою для автомобільного акумулятора» та «Розробка конструкції велекомп'ютера» (2019р.)